WhatsApp ile iletişime geç

Bilgi Sayfaları

İade Koşulları

İADE KOŞULLARI

Web sitemizde vermiş olduğunuz siparişlerinizi 7 gün içerisinde ipekozmelresmi@gmail.com adresinden bizimler irtibata geçip gerekli bilgileri aldıktan sonra iadesini yapabilirsiniz.  

İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, ürün kutusu, ürün ambalaj ve diğer tüm materyallerin eksiksiz olarak size bildirilen adrese anlaşmalı olduğumuz kargo şirketiyle gönderilmesi gerekmektedir.  

"Mesafeli Satış Sözleşmesi Uygulaması Hakkındaki Yönetmelik Madde 15’e göre tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz."  

İade gönderimi sırasında kargo firmasından veya iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle ürün ve ürünün materyallerinde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iade işlemi gerçekleştiren müşteriye aittir.  

İade Edilen Ürünün Parasının Ne Zaman ve Nasıl Geri Alınacağı Hakkında;
  • Eksik gelen ürünlerde geri ödeme işlemi yapılamaz.
  • Gönderdiğiniz ürün/ürünler, firmaya eksiksiz olarak ulaştığında ipekozmel.com tarafından iade işleminin onaylanırsa 7 iş günü içinde "ürün bedeli" tarafınıza geri ödenecektir.
  • Ürünü iade ederken kargo ücreti ödersiniz.
 

TAŞIMA SIRASINDA HASAR GÖRMÜŞ ÜRÜNLER Taşıma sırasında hasar görmüş ürünü tespit etmek için; Kapınıza gelen kargo yetkilisinin yanında ürün ambalajını açarak bir hata veya tahribat olup olmadığını kontrol ediniz ve faturası ile karşılaştırınız. Sorun gördüğünüz takdirde kargo görevlisinin yardımı ile tutacağınız tutanak ile sorunu belirterek ürünü kargo yetkilisine teslim ediniz. Kargodan ve firmamızdan kaynaklı sorunlarda ürününüz yenisi ile kargo bedeli ödemeden değiştirilmektedir.